22 prosince, 2019

Popis základny

Skautská základna „SRUBY PÍSTOV“ se nachází deset kilometrů od Mariánských Lázní, nedaleko malé vesničky Pístov, v  krásném prostředí nad údolím Kosího potoka. V lesnatém okolí je mnoho možností pro různé aktivity, od turistiky, hraní her až po poznávání historie tohoto krásného kraje. Nedaleko srubů najdete zbytky hradu z dvanáctého století, také jeskyně, propadlá důlní díla, historické hornické městečko Michalovy Hory a v dosahu je též jeden z nejstarších klášterů a to Teplá. Tato základna je využívána od začátku dubna do konce října oddíly Junáka ke svým víkendovým činnostem, letním táborům, vzdělávacím akcím či k setkávání organizačních týmů za účelem přípravy různých akcí pro členy Junáka i širokou veřejnost. Srubovou základnu využívají také ostatní dětské organizace pro svoji činnost.

Pístovské sruby jsou pro svoji polohu a klidné prostředí v lese CHKO Slavkovský les atraktivní základnou. Vadou na kráse je pitná a užitková voda, která se musí dovážet, což by snad skautům problémy dělat nemělo, jelikož delší pobyt není možný bez vozidla.

Základnu tvoří tři sruby. Ve „Zlatém klíči“ je společenská místnost a v podkroví ložnice pro 8 osob, „Vosí hnízdo“ slouží ke spaní pro 9 osob a v kuchyni jsou v podkroví dvě místa na spaní pro vedení. Pod „Zlatým klíčem“ vedle „Vosího hnízda“ je prostor na postavení stanů.

Mapka je k nahlédnutí zde

Z důvodu dovozu vody a topení ve srubech, je provoz základny od konce března, do konce října (záleží na počasí, kdy je ještě zima a sníh a kdy je už zima a sníh).

Zájemci o pobyt si mohou srubovou základnu rezervovat u správce základny.

Srubová základna Pístov je prostě nádherné místo pro víkendové pobyty a samozřejmě i pro oddílový letní tábor. Těšíme se na vaši návštěvu.